Branża prawna 

Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Prawo rodzinne stanowi jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z ojcostwem i macierzyństwem, uregulowaniem kontaktów czy władzą rodzicielską.

Alimenty, separacje, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne etapy sprawy w bezbolesny dla niego sposób. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. Staramy się wówczas zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia danej sprawy zawsze staramy się znaleźć sposób na zakończenie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.

Podobne