Biżuteria i kosztowności 

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Kup biżuterię z topazami

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest również jednym z najpiękniejszych minerałów, zaś jego zalety od lat są doceniane przez jubilerów i ich klientów. Może mieć najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest zazwyczaj obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Różnorodność biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z owym metalem. Należy jednak zaznaczyć, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki oraz wisiorki, jednak jubilerzy wykonują także inne produkty. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek około 1000 złotych, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy aż sześciokrotnie niższą kwotę.

Biżuteria z topazami – kup online

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc znaleźć modele szczególnie trafiające w nasze gusta należy zatem udać się do kilku sklepów – a to pochłania dużo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na zakupy w internecie. Jest to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego korzystając z sieci możemy także wyszukać pierścionki czy naszyjniki w niższych cenach.

Podobne