Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Wisiorki srebrne – duży wybór

Znajdź wisiorki na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym owinąć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.

Podobne