Biżuteria i kosztowności 

Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Zamów mistyczny topaz na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku może się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest efektem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki przynosi stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często używają go więc do produkcji wisiorków, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również w pracy. Istotna jest również mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej możemy dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.

Podobne