Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Pierścionki z ametystami

Chcesz nabyć biżuterię z ametystami? Wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Paragwaju, Urugwaju i Indiach. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.

Podobne