Biżuteria i kosztowności 

Najważniejsze informacje o kolczykach

Znajdź kolczyki

Kupując kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał wykonania, ich formę oraz wygląd, ale także na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii art deco. Słabym punktem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Współcześnie dość rzadko używane.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je w okresie letnim, kiedy nie nosi się szalików, ubrań z dużym kołnierzem oraz czapek.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże bezproblemowy w zakładaniu, ze względu na odchylaną klapkę z tyłu. Często wykorzystuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, najczęściej złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niewielkich kulek.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Podobne