Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Zobacz tu.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wymarzona przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol wieczności

Podarowanie ukochanej pierścionka to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od tego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła wiodąca wprost do serca. Ogólnie uważa się, że rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg konopi, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogimi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie pragnęli zaprezentować swoją całkowitą ufność do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, jednak materiały te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku wieków, przy czym duży przyrost ich uznania daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny z dużym brylantem, jednak możliwości dowolnego dobierania rozmaitych kamieni oraz metali są ogromne. Oprócz diamentów stosuje się szafir, rubin bądź szmaragd. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a nawet drewno, niemniej jednak nadal na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, że narzeczony ma obowiązek zapłacić na niego minimum 2 miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych elementów: użytego kamienia, wzoru, surowca czy liczby karatów, dlatego każdy odszuka śliczny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, więc jego wartość nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Nasze dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Podobne