Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Czym są lampworki?

Jeśli szukasz lampworków, kliknij tu

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane na własną rękę – szkło rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też określenie lampworki. Dziś także możemy zrobić je samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, zaś to pozwala na nadanie mu rozmaitych form. Tasiemki gorącego szkła okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek lub wisiorków.

Przy których kreacjach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do normalnych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, że będą atrakcyjnie wyglądały jedynie przy takich ubraniach – to tylko kwestia wyobraźni.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Podobne