Prezent na komunię

Zabawne przygody w książkach

Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziewięcioletnich dzieci. W niektórych kościołach przygotowania do takiej uroczystości trwają rok, w innych miejscach nawet dwa lata. Duchowe przeżycie tego jakże niezwykłego wydarzenia jest bardzo ważne. Nie można jednak zapominać również, że dzieci oczekują także na ..prezenty. Jaki prezent na komunię można zakupić dziecku (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie)? Propozycji jest wiele. Takim najbardziej sprawdzonym i trafiającym w gusta wielu młodych osób jest…książka. W poszukiwaniu dobrej pozycji warto sprawdzić co ma nam do zaproponowania Jo Nesbo.

“Doktor Proktor i proszek pierdzioszek”

Tak, ten Jo Nesbo, który ma na koncie wiele sensacyjnych kryminałów, gdzie trup ściele się gęsto. Tak, ten sam autor nazywany królem kryminału i sensacji dla dorosłych znany jest również z tego, że tworzy wspaniałe książki przeznaczone dla młodych czytelników. Wiele dzieci z zachwytem oczekuje na kolejne przygody doktora Proktora oraz jego dwójki młodych przyjaciół. Kim oni są? Doktor Proktor to trochę gapowaty naukowiec, ale ma na swoim koncie kilka udanych wynalazków. Jego przyjaciele to bystra i mądra Lisa, która ma przyjaciela Bulka. Odważny chłopiec z wielką wyobraźnią i wielką elokwencją z równie fajną koleżanką i doktorem rozwikłują najróżniejsze tajemnice. Ta opowiadająca o proszku pierdzioszku to wstęp do całej serii książek. Lisa widzi w sąsiedztwie wielka ciężarówkę z napisem “Przeprowadzki”. Okazuje się, że do domu wprowadza się Bulek razem z rodzicami. Dziewczynka i chłopiec są rówieśnikami, dlatego od razu pałają do siebie ogromną sympatią. Razem z doktorem, który darzy młodych ludzi ogromnym zaufaniem, będą musieli zmierzyć się z anakondami, lochami wielkimi tajemnicami i …najsilniejszym proszkiem na prykanie.

“Doktor Proktor i wielki napad na bank”

Tym razem o pomoc do doktora Proktora i jego pomocników zwróci się sam król Norwegii. Ze skarba norweskiego znika cała fortuna. Kraj stoi na skraju upadku. Królowi bardzo zależy na odzyskaniu złota. Z pewnych względów nie może jednak skorzystać z usług specjalnych służb. Dlatego kieruje się do znanych nam już bohaterów, którzy pod pseudonimami Szerl, Cholms i Doktor McKaroni starają się rozwiązać tą zagadkę. Nikt nie spodziewa się, że rozwiązanie czeka na nich w Wielkiej Brytanii, gdzie bohaterowie będą musieli rozegrać nawet mecz w finale Pucharu Anglii przeciwko najdroższemu piłkarzowi świata, Ibranaldovezowi. Nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z okrutnymi braćmi Cruch, którzy czują respekt jedynie przed swoją…mamą. Jak zakończy się tym razem przygoda dzielnych bohaterów?

Design obraz autorstwa freepik - www.freepik.com